Blog

Poslední termíny na konzultace v lednu!

Všechny zájemce o výživové poradenství musím upozornit, že poslední konzultace proběhnou do konce ledna 2016 a to z důvodu plánované mateřské dovolené. Pokud mi zdraví a štěstí bude nakloněno, tak budu postupně přibírat nové klienty od dubna. Pokud mne budete chtít kontaktovat, tak na emailu bych měla být k dispozici bez problémů. Děkuji za pochopení a budu se těšit na jaro!

_DSC0235(1) Sabina + 1

P.s. Za poslední dobu jsem se samozřejmě nejvíce věnovala stravě v těhotenství, tak se těším, že v budoucnu budu moct objektivně i s vlastní zkušeností radit dalším nastávajícím maminkám!

Spolupráce s webovým časopisem Inconcept.

Nově spolupracuji s webovým portálem a internetovým časopisem Inconcept. Najdete tam mé články, ve kterých se věnuji tématům zdravé výživy a zdravého životního stylu.

Zde několik přímých odkazů:

http://www.inconcept.cz/nastartujte-metabolismus

http://www.inconcept.cz/stop-po%C4%8D%C3%ADt%C3%A1n%C3%AD-kalori%C3%AD

http://www.inconcept.cz/cokolada-jako-super-potravina

A celé první číslo časopisu zdarma ke stažení na http://www.inconcept.cz/

 

NOVINKA! Spolupráce s multifunkčním centrem SIA.

Nová spolupráce s novým centrem v Ústí nad Labem je tady!

Kdo je z Ústí nad Labem, jistě zná kino u Františka na Severní Terase. Budova se celé léto opravovala a bude od 31.8. opět v provozu. Milovníky kultury bohužel zklamu, protože sál již nebude fungovat k promítání filmů, ale získává úplně nový koncept-SIA multifunkční centrum. Dobrá zpráva je to pro všechny příznivce sportu a zdravého životního stylu vůbec.

Moje maličkost se tam bude podílet právě v oblasti zdravé výživy. Povedu semináře, workshopy a individuální poradenství.

Proto bych Vás ráda pozvala také na „otvíračku“, která je naplánovaná na pondělí 31.8. od 10:00-18:00. Bude připraven bohatý program pro dospělé i děti. Já budu mít na starosti koutek se zdravým občerstvením, tak se stavte a přijďte ochutnat zdravé dobroty.

Na všechny se budu moc těšit!

Poslední konzultace se Samantou

Ani jsme se nenadály a najednou máme před sebou poslední schůzku. Z plánovaných tří měsíců jsme se dostaly skoro na čtyři a to v důsledku pracovně školního nasazení Samanty. Do začátku změny životního stylu si Samanta troufla, i když jí čekalo psaní bakalářské práce, což je opravdu náročné období. Tady dávám opravdu klobouk dolů, protože mnozí z Vás takové náročné období přežijí pouze s podpůrnou pomocí vysokotučné čokolády v puse.

Na poslední konzultaci jsme  se dostaly k měření, k vážení a vyhodnocení naší spolupráce. Projely jsme stručně veškeré zásady zdravého životního stylu a rozloučily se s tím, že i nadále budeme v přátelském kontaktu.

Vás už ale jistě zajímá jak to naše snažení dopadlo v číslech! Z původní váhy na první konzultaci, kdy měla Samanta 71,2 kg se dostala na dnešních 64,6 kg. To znamená, že pozvolna odevzdalo její tělo 6,6 kg a to je krásná práce! Pro kontrolu, že nejde o hubnutí svalů nebo vody jsme měřily také obvod bříška. Tam se Samanta dostala z 80 cm na 73 cm. Přesně to odpovídá váhovému úbytku a pro nás je to ukazatel, že vše proběhlo tak jak mělo.

A tady hodnocení přímo od Samanty: “ Naše tříměsíční spolupráce se Sabinou byla velice příjemná. Co mě na její práci nejvíce zaujalo? Nedostala jsem žádný vzorový jídelníček, ale upravovaly jsme přímo ten můj, více šité na míru to ani být nemohlo. Nikdy mi nevyčetla, jaktože jsem snědla to či ono, ale společně jsme hledaly, čím by to mohlo být a jak tomu příště předejít. Díky tomu, že jsem jí předala odpovědnost za svoji stravu, jsem se mohla uvolnit a na jídlo tolik nemyslet, což bylo velmi uvolňující. Přístup Sabiny byl vždy pozitivní, začala jsem pak vidět jídlo jinak, né jako nepřítele, ale přítele, který může ve zdravé kombinaci jen prospět, nic jiného. Nikdy jsme neřešily množství, natož kalorie, šlo o vyváženost, pestrost a hlavně zdraví. Ono totiž to hubnutí je pak jen takový příjemný vedlejší efekt, když člověk žije zdravě. Hodně jsem se díky ní zamyslela nad kvalitou masa, vajec a sóji, což by mě jinak nenapadlo řešit. Pod tlakem konfrontace se svým monotónním jídelníčkem mi teď v hlavě hlodá červík, že bych měla více vařit a experimentovat, což je skvělé a snažím se na tom pracovat. Změnil se mi pohled na jídlo a to je pro mě to nejdůležitější, jsem o veliký krok blíže ke svému cíli. Jenom je strašná škoda, že výživoví poradci nemají kouzelný proutek. Ať vám radí jakkoliv dobře, jestli se budete jejich moudrými radami řídit a nebo ne, je jenom na vás. Ale pokud ano, tak je úspěch zaručen.“

Pro mě je úplně nejdůležitější, že Samanta si jde za svým cílem dále. Kpletně přehodnotila svůj dosavadní životní styl a začala svou novou životní etapu ve zdravém duchu. Jsem na ní moc pyšná a jsem šťastná, že jsem jí mohla být do začátku oporou a poradcem. Jen tehdy, pokud to dopadne takto, dává moje práce smysl! Děkuji

Přidávám aktuální foto…

image (1)

5. „předposlední“ konzultace

Se Samantou se setkáváme po horkém dni u domácího ledového čaje a probíráme témata, která Samantu zajímají nejvíce. Dále vyhodnocujeme detoxikační kůru, kterou Samanta během konzultací absolvovala. Třídíme myšlenky a názory a diskutujeme o tom, co by bylo ještě dobré vylepšit. Samanta je vzornou klientkou, která změnu životního stylu vzala poctivě, a tak z mé strany není moc výtek. Jediná vada na kráse, kterou jsem u ní našla, byla malá pestrost v jídle. Samanta, jako spousta lidí kolem si oblíbila pár jídel-potravin a nemá potřebu je měnit. Jenže stejně jako se nám mění roční období, tak je důležitá obměna i v našem jídelníčku. Jedině pestrost potravin nám zajistí bohatý příjem všech důležitých látek. A pouze tehdy, bude-li Vaše tělo  mít vše co potřebuje, tak si nebude dělat zásoby a bude fungovat tak jak má…amen! :)

4.konzultace „nakupování“

A máme tady zase jednu konzultaci v terénu. Se Samantou jsme vyrazily na nákupy! Samozřejmě na nákupy spojené s potravinami. Sešly jsme se se Samantou v marketu, kde nakupuje nejčastěji a prošly jsme regál od regálu, aby jsme na nic nezapomněly. Ukázaly jsme si jak číst etikety a na co si dát při výběru potravin pozor. Mezi přeplněnými policemi jsme sice strávily dost času, ale až půjde příště Samanta nakupovat sama, tak už bude vybírat najisto a určitě bude mít nakoupeno raz dva.

Možná si myslíte, že nakupování není žádná věda, ale opak je pravdou. Marketingové tahy nadnárodních společností Vás vyloženě donutí kupovat to, co si přejí ony a není jednoduché naučit se jim koukat do karet. Čtení etiket a výběr správných potravin tak beru jako základ pro všechny, kteří se chtějí zdravě stravovat.

Pokud jste se i Vy ztratili v široké nabídce potravin a chcete poradit se zdravým nákupem, tak mne kontaktujte. Ráda s Vámi projdu právě ten Váš oblíbený obchod.

3. konzultace “ v pohybu“

Jsme se Samantou přesně uprostřed naší spolupráce…a jak nám to jde? Já myslím, že docela dobře.

Naše třetí konzultace se nesla opět ve sportovním duchu, konečně nám přálo počasí a mohly jsme vyběhnout ven vyzkoušet kondičku a sporttester. Všichni vědí, že sport je u hubnutí důležitou součástí…vyplaví se nám endorfiny, zlepší fyzička, aktivujeme svaly a pokud budeme ve správné tepové frekvenci, tak můžeme i spalovat zásoby tuků.

Každopádně nikdo by neměl cvičit s odporem. Je důležité vybrat si právě takový sport, který pro nás bude vhodný, efektivní a ještě k tomu vás bude bavit.

A tady nějaké poznámky od Samanty: “ Konzultace při běhu, to byla parádička. Jsem moc ráda, že vím, jaké to moje ideální tempo na spalování v reálu je. A konečně jsem pochopila to spalování tuků a rozpor, že při vyšší tepovce se spálí víc kalorií a tuků ne (a ono spálí, jen to pak člověk nesmí doplnit přebytkem jídla). A že jsme zkusily maximální tepovku, to mě bavilo :-) Teď když jdu běhat, tak většinou pomaleji, než dříve, někdy i u chůze do kopce, trochu zpomalím, abych se držela u té „správné“ tepovky. Ale večer se nebojím do toho více opřít, protože se mi při tom běhu stáhne břicho a už toho tolik nespořádám a ráno je mi normálně. Takže zátěž si měním jak se mi chce, s ohledem na nové informace, které mám… snažím se to tak nějak skloubit dohromady a naslouchat svému tělu, co je pro něj nejlepší…přesně tak by to přeci mělo být :-)

A poznámka pro ostatní…Pokud se snažíte sportovat a pořád nevidíte výsledky, může být chyba právě ve špatné volbě sportovní aktivity, špatné tepovce nebo špatně kompenzované stravě. Aby Vaše snažení nebylo nekonečné, můžeme ho společně upravit. Stačí mne kontaktovat přes email: Sabinakubalova@seznam.cz nebo tel: 724 566 413 a já se Vám budu ráda věnovat.

2.konzultace

Naše druhá konzultace byla rozdělena do dvou částí. Na první schůzce jsme se bavily o výživě a druhá byla zaměřena na pohybovou aktivitu. Ale všechno pěkně od začátku.

Se Samantou si v době mezi konzultacemi stále mailujeme, takže mi posílala i svůj jídelníček, jak se jí daří jeho zdravá obměna. Samanta je velice snaživá, takže se žádný velký problém nevyskytl. Dokonce přiznala, že dorty už si jen prohlíží, protože hezky vypadají, ale vyloženě chuť na ně nemá. A to jen díky správnému složení jídla a její vůli. Věřte, že takový pocit je k nezaplacení. Dále mne moc těší, že se Samanta snaží sama dohledávat informace a potom o nich spolu diskutujeme. Vyloženě aktivně přistupuje k celé změně životního stavu a to jsem ráda. Probíraly jsme hlavně druhy vhodných luštěnin a obilovin, které jsou nedílnou součástí zdravého i redukčního jídelníčku.

Určitě Vás také zajímá, jaké jsou její výsledky. Samanta už na druhé konzultaci měla o 4 cm v pase méně, což je opravdu úspěch. Původní obvod pasu měla 80cm a u druhého měření 76 cm. Vážení proběhne příště.

Druhá část konzultace jsem zvolila praktickou-sportovní. Samanta má kladný vztah ke sportu a zdravý pohyb by u správného hubnutí neměl chybět. Samanta denně chodí pěšky a do toho ještě doma posiluje. Osobně jsem jí doporučila místo silového sportu více protahování jako je jóga nebo pilates. A aby si to rovnou vyzkoušela, tak jsem ji pozvala na mou hodinu pilates v Yoga soul studiu. Cvičení zvládala levou zadní, takže tepovou frekvenci si moc nezvedla a spalovala hlavně tuky. Také si správně protáhla celé tělo a vyzkoušela si hluboké dýchání. Slíbila, že i takové cvičení do svého rozvrhu zařadí.

Naším dalším úkolem teď bude příprava na menší detoxikační kůru, kterou si Samanta sama přála, aby s jarem očistila své tělo důkladně. Myslím, že se tak chce i symbolicky rozloučit se svým starým JÁ a přivítat do své nové JÁ do nového a zdravého těla.

Pokud také máte zájem se jednou provždy zbavit špatných stravovacích návyků a začít pořádně a s podporou výživového poradce, tak jsem tu pro Vás! Kontaktujte mne přes e-mail: Sabinakubalova@seznam.cz

Sabina

Recept na zdravou a velmi dobrou pomazánku je tu.

Na stránce „recepty“jsem pro Vás připravila další recept. Tentokrát na mou oblíbenou pomazánku, která je výbornou a super zdravou svačinkou. Základní surovinou jsou zde adzuki fazole, které reprezentují skupinu rostlinných bílkovin, které v našich jídelníčkám bohužel moc nejsou. Adzuki fazole jsou lépe stravitelné než jiné druhy luštěnin, takže se jich ani po této stránce nemusíte bát. Určitě vyzkoušejte!

image

Návšteva biofestivalu Evolution 2015

O víkendu 17.-19.4. byl na výstavišti v Praze v Holešovicích biofestival plný odborných přednášek, dobrého jídla a inspirace. Kdo tam byl, určitě neprohloupil. Já se nejvíce těšila na přednášky Dr.Fořta, Dr.Hnízdila a prof.Strunecké. Jediné, co mě na přednáškách mrzelo, bylo to že byly dost krátké. Program celého festivalu byl tak plný, že každý měl maximálně hodinku. Ale nějaké nové informace jsem stihla pochytat!

Další kapitolou bylo dobré jídlo, které bylo všude kolem. Ochutnávky byly všude, kam se jen člověk otočil. Velký výběr byl v raw kuchyni, kterou ještě tak moc probádanou nemám. Ochutnala jsem semínkové chlebíčky s chilli pomazánkou a posypanou klíčky z ředkviček, dále také čoko-chilli nepečené kuličky, ale úplně nejlepší byl raw štrůdl! Na ten musím sehnat recept. Vyzkoušela jsem také všemožné druhy fair trade čokolád.

Mimo chytrých knížek, jsem si domů odvezla spoustu materiálů a pár dobrot. Například se mi líbila česká firma Amylon, která začala nabízet své výrobky v bio kvalitě. Instantní věci nejsou favoriti zdravé kuchyně, ale rozhodla jsem se vyzkoušet jejich puding a těsto na celozrnnou pizzu.

Celý festival bych zhodnotila kladně, vstupné nebylo vysoké, program bohatý a zdrama voda v malých lahvičkách také potěšila. Malé mínus bych snad vytkla jen tomu, že každý ze stánkářů a většina přednášejících měla za cíl prodat a to bylo lehce otravné. Ale chápu, protože mít stánek na tak velkém festivalu musí stát celý majlant.20150417_150524 image

 

20150418_11333620150417_153930