Blog

20.7.2015

3. konzultace “ v pohybu“

Jsme se Samantou přesně uprostřed naší spolupráce…a jak nám to jde? Já myslím, že docela dobře.

Naše třetí konzultace se nesla opět ve sportovním duchu, konečně nám přálo počasí a mohly jsme vyběhnout ven vyzkoušet kondičku a sporttester. Všichni vědí, že sport je u hubnutí důležitou součástí…vyplaví se nám endorfiny, zlepší fyzička, aktivujeme svaly a pokud budeme ve správné tepové frekvenci, tak můžeme i spalovat zásoby tuků.

Každopádně nikdo by neměl cvičit s odporem. Je důležité vybrat si právě takový sport, který pro nás bude vhodný, efektivní a ještě k tomu vás bude bavit.

A tady nějaké poznámky od Samanty: “ Konzultace při běhu, to byla parádička. Jsem moc ráda, že vím, jaké to moje ideální tempo na spalování v reálu je. A konečně jsem pochopila to spalování tuků a rozpor, že při vyšší tepovce se spálí víc kalorií a tuků ne (a ono spálí, jen to pak člověk nesmí doplnit přebytkem jídla). A že jsme zkusily maximální tepovku, to mě bavilo :-) Teď když jdu běhat, tak většinou pomaleji, než dříve, někdy i u chůze do kopce, trochu zpomalím, abych se držela u té „správné“ tepovky. Ale večer se nebojím do toho více opřít, protože se mi při tom běhu stáhne břicho a už toho tolik nespořádám a ráno je mi normálně. Takže zátěž si měním jak se mi chce, s ohledem na nové informace, které mám… snažím se to tak nějak skloubit dohromady a naslouchat svému tělu, co je pro něj nejlepší…přesně tak by to přeci mělo být :-)

A poznámka pro ostatní…Pokud se snažíte sportovat a pořád nevidíte výsledky, může být chyba právě ve špatné volbě sportovní aktivity, špatné tepovce nebo špatně kompenzované stravě. Aby Vaše snažení nebylo nekonečné, můžeme ho společně upravit. Stačí mne kontaktovat přes email: Sabinakubalova@seznam.cz nebo tel: 724 566 413 a já se Vám budu ráda věnovat.

« zpět