Blog

20.7.2015

Poslední konzultace se Samantou

Ani jsme se nenadály a najednou máme před sebou poslední schůzku. Z plánovaných tří měsíců jsme se dostaly skoro na čtyři a to v důsledku pracovně školního nasazení Samanty. Do začátku změny životního stylu si Samanta troufla, i když jí čekalo psaní bakalářské práce, což je opravdu náročné období. Tady dávám opravdu klobouk dolů, protože mnozí z Vás takové náročné období přežijí pouze s podpůrnou pomocí vysokotučné čokolády v puse.

Na poslední konzultaci jsme  se dostaly k měření, k vážení a vyhodnocení naší spolupráce. Projely jsme stručně veškeré zásady zdravého životního stylu a rozloučily se s tím, že i nadále budeme v přátelském kontaktu.

Vás už ale jistě zajímá jak to naše snažení dopadlo v číslech! Z původní váhy na první konzultaci, kdy měla Samanta 71,2 kg se dostala na dnešních 64,6 kg. To znamená, že pozvolna odevzdalo její tělo 6,6 kg a to je krásná práce! Pro kontrolu, že nejde o hubnutí svalů nebo vody jsme měřily také obvod bříška. Tam se Samanta dostala z 80 cm na 73 cm. Přesně to odpovídá váhovému úbytku a pro nás je to ukazatel, že vše proběhlo tak jak mělo.

A tady hodnocení přímo od Samanty: “ Naše tříměsíční spolupráce se Sabinou byla velice příjemná. Co mě na její práci nejvíce zaujalo? Nedostala jsem žádný vzorový jídelníček, ale upravovaly jsme přímo ten můj, více šité na míru to ani být nemohlo. Nikdy mi nevyčetla, jaktože jsem snědla to či ono, ale společně jsme hledaly, čím by to mohlo být a jak tomu příště předejít. Díky tomu, že jsem jí předala odpovědnost za svoji stravu, jsem se mohla uvolnit a na jídlo tolik nemyslet, což bylo velmi uvolňující. Přístup Sabiny byl vždy pozitivní, začala jsem pak vidět jídlo jinak, né jako nepřítele, ale přítele, který může ve zdravé kombinaci jen prospět, nic jiného. Nikdy jsme neřešily množství, natož kalorie, šlo o vyváženost, pestrost a hlavně zdraví. Ono totiž to hubnutí je pak jen takový příjemný vedlejší efekt, když člověk žije zdravě. Hodně jsem se díky ní zamyslela nad kvalitou masa, vajec a sóji, což by mě jinak nenapadlo řešit. Pod tlakem konfrontace se svým monotónním jídelníčkem mi teď v hlavě hlodá červík, že bych měla více vařit a experimentovat, což je skvělé a snažím se na tom pracovat. Změnil se mi pohled na jídlo a to je pro mě to nejdůležitější, jsem o veliký krok blíže ke svému cíli. Jenom je strašná škoda, že výživoví poradci nemají kouzelný proutek. Ať vám radí jakkoliv dobře, jestli se budete jejich moudrými radami řídit a nebo ne, je jenom na vás. Ale pokud ano, tak je úspěch zaručen.“

Pro mě je úplně nejdůležitější, že Samanta si jde za svým cílem dále. Kpletně přehodnotila svůj dosavadní životní styl a začala svou novou životní etapu ve zdravém duchu. Jsem na ní moc pyšná a jsem šťastná, že jsem jí mohla být do začátku oporou a poradcem. Jen tehdy, pokud to dopadne takto, dává moje práce smysl! Děkuji

Přidávám aktuální foto…

image (1)

« zpět